Biłgoraj. „Tak. Pomagam!”

W dniach 25 i 26 września 2020 roku, w godzinach 12:00–20:00 (w piątek) oraz od godziny 10:00 do 20:00 (w sobotę) lub do zamknięcia sklepów, Caritas Polska we współpracy z Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej zorganizuje w wybranych supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce, osiemnastą już zbiórkę żywności pod hasłem: Tak. Pomagam!

Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, również spowodowanej skutkami pandemii koronawirusa, że nie są sami. Caritas pragnie jak zawsze dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie.

Produkty zebrane podczas zbiórki trafiają do najbiedniejszych seniorów, dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności. Do wzięcia udziału w akcji, która w dobie koronawirusa będzie się odbywać nieco inaczej, zachęca koordynator Caritas rejonu biłgorajskiego, Mirosław Kita:

 

W sklepach przystępujących do akcji wywieszone są plakaty informujące o zbiórce i jej terminie. “Tak, Pomagam!’ przeprowadzona będzie m.in. w wybranych sklepach sieci Biedronka, Lidl, Tesco, Carrefour, Kaufland i wielu innych.

Ze względu na stan epidemiologiczny zbiórka zostanie przeprowadzona przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, z zastosowaniem się do reżimu sanitarnego, który na ten czas obowiązuje w naszym kraju.

Osoby potrzebujące można również wesprzeć wysyłając w trakcie zbiórki SMS pod charytatywny numer 72052, z hasłem PACZKA (koszt to 2,46 z VAT).

J.F.