„Gwiazdki dobra”

Szkolne Koło Caritas działające w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim podejmuje wiele działań na rzecz potrzebujących. W miesiącu grudniu chcielibyśmy prosić o wsparcie finansowe dla Igusi, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Pochodzi ona z Biłgoraja. Urodziła się w marcu 2018 roku, jako zdrowe dziecko. Niestety w 6 tygodniu zachorowała na nieuleczalną, szybko postępująca chorobę, jaką jest rdzeniowy zanik mięśni (SMA1). Aby dalej żyć potrzebuje specjalistycznego sprzętu (respiratora, ssaka, pulsoksymetra, itp.) oraz kosztownej rehabilitacji ruchowej i oddechowej.

Chcąc wspomóc leczenie Igusi wpadliśmy na pomysł tworzenia „gwiazdek dobra”. Powstają one w naszej szkole. Profesjonalnie wykonują je panie: Katarzyna Serafin i Mirosława Kozyra. Proponowana cena jednej gwiazdki to 2 zł. Wszystkie zebrane fundusze zostaną przekazane na ten szlachetny cel.  Gwiazdki będzie można nabywać na parterze przy głównym wejściu do szkoły.

Wesprzeć leczenie i rehabilitację dziewczynki można także, wpłacając dowolną kwotę na konto lub przekazując 1% podatku Fundacji Avalon z dopiskiem Karczmarczyk, 9867.

Nad całością czuwa opiekun szkolnego koła Caritas pani Joanna Wakoń.

Warto pomagać! Dobro zawsze powraca!