List do Świętego Mikołaja

„LIST DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA” to tytuł akcji, którą organizowało SK CARITAS przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Szczebrzeszynie dla podopiecznych „Domu Seniora” w Szczebrzeszynie i Domu Pomocy Społecznej pod Modrzewiami w Szczebrzeszynie.

Okres Świąt Bożego Narodzenia wszystkim kojarzy się z ciepłem, dobrocią i rodzinną atmosferą. Niestety, w tym roku podopieczni tych instytucji nie będą mogli spotkać się ze swoimi rodzinami. Mamy nadzieję, że dzięki tym prezentom nasi seniorzy, osoby chore i niepełnosprawne, mimo wszystko poczują świąteczną atmosferę i będą wiedzieli, że o nich pamiętamy.

Akcja udała się wyjątkowo dzięki życzliwości, otwartości i dobroci wielu Wspaniałych Ludzi.  Osiemdziesięciu podopiecznych w/w domów napisało listy. Przepiękne chwytające za serce. I ruszyła lawina dobra.  Te listy przesłaliśmy przez media społecznościowe i dziennik elektroniczny Tym, którzy wykazali chęć wykonania takich paczek. Paczki zebraliśmy w szkole. Wyglądały przepięknie. Ogromne zawierające wszystko to, co chcieli autorzy listów i dużo, dużo więcej…

Nasze serca przepełniała radość i duma, bo jak pięknie zostały zrealizowane słowa Ojca Świętego Jana Pawła II „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Paczki 4 grudnia trafiły do Domu Seniora w Szczebrzeszynie i Domu Pomocy Społecznej pod Modrzewiami w Szczebrzeszynie.