Koncentratory tlenu dla naszego Caritas

Caritas Polska przekazała na rzecz naszego Caritas Diecezjalnego 20 sztuk koncentratorów tlenu. To już kolejna darowizna tego typu przekazana dla naszej instytucji z Caritas Polska.

Koncentratory tlenu stosuje się m.in. przy chorobach układu oddechowego. Te urządzenia są niezwykle ważne zwłaszcza dla seniorów, którzy zmagają się z powikłaniami po covidzie, szczególnie teraz w tym trudnym czasie pandemii.

Przy tej okazji przypominamy, że przy naszej Caritas od lat działa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Osoby potrzebujące mogą w niej uzyskać pomoc w postaci regulowanych łóżek rehabilitacyjnych, wózków inwalidzkich, chodzików, kul ortopedycznych czy też innych specjalistycznych sprzętów służących opiece nad chorymi.