Trwa akcja promocyjna projektu „Akademia Liderów Wolontariatu!” realizowanego przez Caritas Diecezji Zamojsko -Lubaczowskiej

 

 

Trwa akcja promocyjno-informacyjna w ramach realizowanego projektu „Akademia Liderów Wolontariatu!”

Działania projektowe w pełni odpowiadają na potrzeby lokalnych wolontariuszy,  a ich realizacja przyczyni się do możliwości aktywnego działania oraz łączenia aktywności ze zdobywaniem wiedzy w sferze działań obywatelskich. Projekt przyczynia się do wzmocnienia potencjału Caritas, poprzez pozyskanie nowych wolontariuszy, w pełni przygotowanych do działań liderskich.

Działania mają na celu nawiązaniu współpracy międzypokoleniowej, dzielenie się przez osoby młode nabytą wiedzą i umiejętnościami z osobami starszymi oraz uczestnictwo w formach wsparcia ukierunkowanych na wzmacnianie aktywności obywatelskiej.

Prowadzimy akcję informacyjno-promocyjną, a materiały i gadżety promocyjne pozwolą na sprawną realizację projektu.

Projekt wychodzi na przeciw oczekiwaniom Szkolnych Kół Caritas, Parafialnych Zespołów Caritas oraz społeczności lokalnej diecezji.

Zadanie jest realizowane poprzez następujące działania:

  1. Nabycie wiedzy z zakresu pracy nad projektem.
  2. Rozwój aktywizacji społecznej w 5 środowiskach lokalnych.
  3. Treningi kompetencji społecznych i liderskich.
  4. Nabycie wiedzy z zakresu metod i form wykorzystywanych w prowadzeniu działań wolontaryjnych, organizacji zbiórek publicznych, kwest, kampanii społecznych oraz fundrasingu.
  5. Samodzielne przygotowanie 10 inicjatyw na rzecz środowisk lokalnych.

Zapraszamy do kontaktu

E-mail: [email protected]