“Sznurek kreatywnie” – warsztaty rękodzieła w Hrubieszowie

“Prawdziwy talent powinien iść w parze z pasją”

11 września 2021 roku przy Parafialnym Zespole Caritas odbyły się warsztaty rękodzieła artystycznego “Sznurek kreatywnie”. Swoje talenty zaprezentowali wychowankowie Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych przy współpracy Stowarzyszenia “Lumen” oraz wolontariuszy Caritas.

Pasja, zadowolenie i talent idą ze sobą w parze. Bez nich każde szczęście jest chwilowe, gdyż nie ma bowiem bodźca, który by je podtrzymywał. Dzieci są kreatywne z natury, dlatego tę wspaniałą zdolność należy w nich pielęgnować i rozwijać. Żadna inna rzecz nie da nam tyle wolności co pasja. Mieć ją to szczęście, które dostaje się zupełnie za darmo. To pasja dodaje nam skrzydeł, unosi nas wysoko, daje radość, uczy wytrwałości, walczy ze słabościami, przezwycięża strach i dzięki niej rozwijamy się.