Szkolenie z projektu Aktywnie Zdrowo Kolorowo

W dniach  14-15 października 2022 roku w Centrum Szkolenia i Rekreacji – Elbest Hotels w Krasnobrodzie odbyło  się szkolenie zorganizowane przez  Caritas Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej we współpracy z Caritas Polska oraz  Fundacją Biedronki. Nad organizacją szkolenia czuwała Pani Alicja Kotowska – koordynator programu „Na Codzienne Zakupy”.

Szkolenie, skierowane było dla członków Parafialnych Zespołów Caritas, liderów i wolontariuszy Programu  „Na Codzienne Zakupy”. W pierwszym dniu dzięki  Pani Katarzynie Kasprowicz-Motowidło, która przeprowadziła szkolenie pt.: „Integracja siłą wolontariatu” mieliśmy okazję poznać działania wzmacniające wolontariat senioralny i aktywizację seniorów w parafiach i wspólnotach lokalnych.

Tego dnia zaprezentowaliśmy również  laureatów konkursu „Aktywnie, zdrowo, kolorowo”  w ramach którego  8 PZC z naszej Diecezji otrzymało  mikrogranty na realizację lokalnych inicjatyw międzypokoleniowych oraz integrujących i aktywizujących środowiska senioralne w parafiach. Każda ze zwycięskich PZC krótko przedstawiła działania jakie podejmą w ramach otrzymanego mikrograntu.

Drugi dzień rozpoczął się Mszą św.  w Sanktuarium Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie. W tym dniu szkolenie przeprowadzała dietetyk – Pani Marzena Szwed.   Na warsztatach zostały omówione zasady zdrowego stylu życia oraz najważniejsze aspekty diety seniorów. Szkolenie podsumowała koordynatorka programu NCZ w Caritas Polska Pani Monika Figiel.

Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym za udział w szkoleniu. Liderom i wolontariuszom z terenów naszej diecezji jak również archidiecezji lubelskiej i diecezji rzeszowskiej.

Parafialne Zespoły Caritas, które wygrały mikrogranty będą obecnie realizować zadania projektowe. Na Naszych stronach systematycznie pojawiać się będą relacje z tych działań. Zapraszamy do śledzenia.