Lubelska Grupa Koordynacyjna – kompleksowe spojrzenie na pomoc humanitarną

15.11.2022r. w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie, Wojewoda Lubelski – Lech Sprawka oraz Dyrektor Biura Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców w Lublinie (UNHCR) – Marco Procaccini zaprosili podmioty aktywnie zaangażowane w działania humanitarne do udziału w spotkaniu koordynacyjnym, poświęconym pomocy uchodźcom w województwie lubelskim.

Na spotkaniu omówiono bieżącą sytuacji dotyczącą uchodźców w województwie lubelskim oraz zainicjowano powstanie Lubelskiej Grupy Koordynacyjnej- platformy umożliwiającej wzmocnienie koordynacji strategicznej i operacyjnej oraz wymiany informacji, a także planowania skutecznych i spójnych interwencji humanitarnych. Na spotkaniu obecny był przedstawiciel Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.