WSPARCIE FINANSOWE „FUNDACJI DOZ”

Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej po raz pierwszy znalazła się w gronie laureatów Konkursu Grantowego „RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!” organizowanego przez Fundację „Dbam o zdrowie”. Fundacja DOZ od 12 lat ogłasza konkurs „RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!”, który polega na wsparciu organizacji charytatywnych przez dofinansowanie zakupu leków i materiałów opatrunkowych dla osób, które mają skromny budżet domowy. DOZ Fundacja dbam o zdrowie to również sieć aptek, w których realizowana jest przyznana pomoc z projektów grantowych. Nasza Caritas po raz pierwszy znalazła się w gronie laureatów, co oznacza, że otrzymała dofinansowanie na zakup leków dla najbardziej potrzebujących mieszkańców.

Celem projektu jest niwelowanie barier w dostępie do zakupu leków przez osoby potrzebujące, które zgłaszają się do naszej Caritas. Celem głównym projektu jest poprawa stanu zdrowia mieszkańców naszej diecezji, poprzez umożliwienia im realizacji recept na leki, które ratują ich zdrowie.