Uroczyste powołanie Szkolnego Koła Caritas przy Zespole Szkół Publicznych w Suścu

Odpowiadając na prośbę uczniów z Zespołu Szkół Publicznych w Suścu o powołanie na terenie tej placówki Szkolnego Koła Caritas na mocy Statutu Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej dnia 08.03.2024 r. zostało  powołane do istnienia SKC przy Zespole Szkół Publicznych w Suścu. Uczniowie działali wcześniej jako Klub Wolontariatu jednakże chcieli zaangażować się  w działalność społeczną i charytatywną przy współpracy z Caritas. Uroczystej inauguracji przewodniczył Dyrektor Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej ks. Marcin Jakubiak. Młodzi wolontariusze wysłuchali prezentacji, w której przedstawiono zasady działalności SKC. Ks. Marcin Jakubiak wręczył akt powołania Szkolnego Koła Caritas, którego opiekunem została Pani Patrycja Dudek, zaś opiekunem duchowym SKC został Ks. Andrzej Niedużak- Proboszcz Parafii w Suścu.

Życzymy Opiekunom i Wolontariuszom sukcesów i wytrwałości w dążeniu do czynienia dobra oraz dzielenia się nim z innymi.