Dzień Dobra Caritas – radosne święto dziękczynienia!!!

W Niedzielę Miłosierdzia obchodziliśmy Dzień Dobra czyli Patronalne Święto Caritas, wyjątkowy czas dla wolontariuszy i wszystkich, którzy uczestniczą w dziełach miłosierdzia Caritas!

W tym roku „Dzień Dobra” obchodziliśmy pod hasłem #obDARowani. Razem z Wami IDEE MIŁOSIERDZIA zmieniliśmy na SPOTKANIE z drugim człowiekiem, które jest obdarowaniem. Każdy z nas został OBDAROWANY wieloma talentami i dzięki nam wszystkim #dobrajestwiecej!

Świętowanie razem z Caritas Diecezji Zamojsko- Lubaczowskiej rozpoczęło się 05.04.2024 r. uroczystą Mszą Świętą w Zamojskiej Katedrze pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Diecezjalnego – Mariana Rojka.

Następnie uroczystość została przeniesiona do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu, gdzie odbyły się rozgrywki sportowe dla członków Szkolnych Kół Caritas. Idea miłosierdzia została wyrażona w spotkaniu z drugim człowiekiem.

Ostatnim punktem podziękowania młodym wolontariuszom było wręczenie statuetek, medali oraz upominków. Każdy z nich jest Zwycięzcą! Wolontariusz Caritas to Człowiek o Złotym sercu!!!

Dziękujemy za Wasz czynny udział w tworzeniu i rozwoju Szkolnych Kół Caritas, owocną współpracę, wrażliwość, empatię, czas bezinteresownie poświęcony na rzecz niesienia dobra oraz energię i gotowość do działania na rzecz potrzebujących.

W tym roku było nas więcej! Świętowaliśmy w gronie niemalże 400 wolontariuszy z całej Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

DZIĘKUJEMY!!!

Patronat nad wydarzeniem objęli:
– J.E. Ks. Bp Marian Rojek;
– Prezydent Miasta Zamościa Andrzej Wnuk.

Partnerem projektu są:
– Fundacja LOTTO im. H. Konopackiej;
– Caritas Polska.

Patronat medialny:
– TVP 3 Lublin;
– Katolickie Radio Zamość.