5 grudnia – Dzień Wolontariusza

Dzień Wolontariusza jest kolejną okazją, bym mógł gorąco podziękować Wam – Drodzy Wolontariusze Caritas! Wiele razy mówiłem i jeszcze raz powtórzę: Sercem i Rdzeniem Caritasu są Ci wszyscy, młodsi i starsi w czerwonych koszulkach, którzy mają otwarte serca i ofiarują czas i zdolności, by pomóc innym – Wolontariusze! Bez Was Caritas byłby instytucją, może nawet sprawnie funkcjonującą, ale niepełną. Jesteście Najważniejszą Częścią Caritasu. Nie chcę pomniejszyć wkładu Pracowników – Centrali i Medycznych Stacji Opieki – gdyż i Wy często czynicie znacznie więcej niż to, co przewiduje zakres obowiązków. Także jesteście Wolontariuszami. Dziękuję Wam!

Dziękuję Wam – Dzieci i Młodzieży ze Szkolnych Kół Caritas. Dziękuję Wam – Młodym i Dorosłym Członkom Parafialnych Zespołów Caritas i grup charytatywnych. Dziękuję Wam – Opiekunom Szkolnych i Parafialnych Zespołów Caritas. Szczególnie dziękują Wam – Pani Koordynator Wolontariatu Caritas Naszej Diecezji i Koordynatorom Rejonów Caritas. Tak bardzo leży mi na sercu, byśmy stworzyli Żywą Sieć w całej Naszej Diecezji!

TAK! JESTEŚCIE WIELCY!

Życzę Każdej i Każdemu z Was, by Pan Bóg pomnażał i umacniał w Was Miłość i wszystkie talenty, aby zagubieni i biedni poczuli tę miłość i sami zachęceni otworzyli swoje serca…

Wdzięczny jestem Panu Bogu naszemu za Was ….

ks. Adam Sobczak