Lubaczów. Spotkanie opiekunów Szkolnych Kół Caritas

W rejonie lubaczowskim funkcjonuje 14 Szkolnych Kół Caritas. W środę (08.02) w Domu św. Zygmunta Gorazdowskiego odbyło się spotkanie formacyjne opiekunów Szkolnych Kół Caritas.

Podczas spotkania rozmawiano o bieżących działaniach podejmowanych przez wolontariuszy oraz o planach związanych z organizacją kolejnych akcji charytatywnych.

Aneta Tryniecka, diecezjalny koordynator wolontariatu Caritas w rozmowie z Anną Głowacką wyjaśniła, czym zajmują się wolontariusze.

Danuta Witko, opiekun Szkolnego Koła Caritas przy Zespole Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie powiedziała, dlaczego wolontariusze okazują pomoc potrzebującym.

Jolanta Maciołek, opiekun Szkolnego Koła Caritas przy Gimnazjum Nr 1 w Lubaczowie zaznaczyła, że działalność młodzieży i dzieci w akcjach charytatywnych uwrażliwia ich na krzywdę bliźniego również w dorosłym życiu.

Celem spotkania była integracja oraz ustalenie wspólnych działań pomiędzy opiekunami Szkolnych Kół Caritas.

AG