Biłgoraj. Spotkanie opiekunów Szkolnych Kół Caritas

W Biurze Rejonowym Caritas w Biłgoraju odbyło się (09.02) spotkanie opiekunów Szkolnych Kół Caritas.

Na terenie ziemi biłgorajskiej znajduje się obecnie 11 Szkolnych Kół Caritas, zaś wspólny cel niesienia pomocy łączy w nich ponad tysiąc młodych wolontariuszy.

Koordynator Diecezjalny SKC, Aneta Tryniecka podkreśliła jak wiele dobrego robią wolontariusze w naszej diecezji:

Z kolei koordynator w rejonie biłgorajskim, Mirosław Kita wyjaśnił, czym są Szkolne Koła Caritas:

Na czym polega działalność Koła?

Co zatem należy do zadań opiekuna?

Mirosław Kita informuje, co było celem spotkania opiekunów:

Wśród uczestników spotkania obecny był również dyrektor Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, ks. Adam Sobczak, który tłumaczył, czym jest “pomaganie” i co znaczy “pomagać” w Caritasie:

Podczas spotkania opiekunowie mieli okazję się bliżej poznać, a także zaprezentować działalność swojego Koła na terenie szkoły czy społeczności lokalnej. Jedną z opiekunek Szkolnego Koła Caritas w Rakówce (parafia Księżpol) jest Jadwiga Paluch, która podkreślała, jak bardzo działalność w tym Kole jest ważna dla młodych ludzi z jej miejscowości:

Poza tym na spotkaniu zostały omówione sprawy bieżące i planowane na najbliższe tygodnie Przede wszystkim omówiono zasady przeprowadzenia akcji “Jałmużna wielkopostna – skarbonka miłosierdzia”, wielkanocnej akcji “Tak, pomagam!” oraz szczegóły różnorodnych kiermaszy wielkanocnych.

JF