Wózki dla Caritas

Nowe wózki dla osób chorych i niepełnosprawnych otrzymał Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Nowy sprzęt znacznie ułatwi poruszanie się osobom mającym z tym problem.

Dzięki Wspólnocie Pomocy dla Chorych i Niepełnosprawnych w Polsce oraz firmie Sanitätshaus H. G. Schaub do siedziby diecezjalnego Caritasu w Zamościu trafiły we wtorek (14.02) wózki inwalidzkie. Przedstawicielem delegacji był Marian Jagielski, który powiedział o działaniach wspomnianej wspólnoty.

Wspólnota Pomocy dla Chorych i Niepełnosprawnych zaopatrzyła w wózki wiele diecezji w Polsce, w trakcie Światowych Dni Młodzieży w ubiegłym roku.

Marian Jagielski podziękował za gościnę i poprosił o modlitwę.

Nasza diecezja otrzymała dwa wózki, które posłużą osobom najbardziej potrzebującym. Informacje o możliwościach wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego można znaleźć w siedzibie Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

BS