Światowy Dzień Chorego w PZC Świętego Mikołaja w Hrubieszowie

„Nie wstydźcie się swojego pragnienia bliskości i czułości. Nie ukrywajcie go i nigdy  nie myślcie, że jesteście ciężarem dla  innych.” Papież Franciszek.

W tym roku 11.02 przeżywaliśmy go po raz XXXII Światowy Dzień Chorego  pod hasłem: ,,Nie jest dobrze, by człowiek był sam.” Ustanowiony przez Św. Jana Pawła II. Dzień Chorych uwrażliwia nas na wartość ludzkiego życia od urodzenia aż do śmierci. Szczególną uwagę należy kierować nie tylko na potrzebę opieki nad chorym ale nie mniej ważna jest relacja z chorym, rozmowa, spędzenie czasu.

Centralnym punktem obchodów tego Dnia w Hrubieszowie były odwiedziny chorych w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym przez wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas oraz dzieci z Niepublicznego Przedszkola ,,Gniazdko”. Dzień ten, stał się inspiracją do wykonania i przekazania przez przedszkolaków kartek osobom chorym i cierpiącym na ręce personelu medycznego. One były dowodem, że drobny upominek, bliskość myśli i serca jest tak naprawdę cennym balsamem, który daje wsparcie i pocieszenie tym, którzy cierpią w chorobie.

Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas  przy Parafii św. Mikołaja w Hrubieszowie.